İŞTE BEKLENEN PEYGAMBER!

Müjdeler olsun Mekke halkına! Müjdeler olsun İbrahim’in yolunda haniflere! Müjdeler olsun zulüm altında inleyen masumlara! Müjdeler olsun “Bu gidişe dur diyecek yok mu!” feryadıyla Rabblerine yakaran mazlumlara… Ve selam olsun Kurtuluşun Müjdecisi Allah’ın Rasulu Muhammed’ül Emin’e!


Mekke’nin ahlaki ve adli yapısının çökme durumuna geldiği şu son zamanlarda Allah, Kureyş kabilesinin Haşimoğulları kolundan Muhammed-ül Emin’i nübüvvet ile şereflendirdi. Muhammed-ül Emin’in Kureyş kabilesine mensubiyeti ve eski liderlerden Abdulmuttalib ‘in torunu oluşu dikkat çekiyor. Hiç şüphesiz o el-Emin’dir ve tüm toplumun sevgisini ve saygısını kazanmıştır. Üstün bir karaktere ve temiz bir yaratılışa sahiptir. Şüphesiz ki son peygamberin de böyle ahlaki özeliklere sahip olması beklenirdi.

Son peygamber aramızda yaşayan ehli Kitap’tan duyduğumuz gibi önceki kitaplarda övülmüştür. Biz özlemle beklediğimiz son peygamber’in Hz.Muhammed (a.s.) olduğuna şahitlik ediyor ve bu gerçeği tüm Mekke’ye ilan etmenin gururunu yaşıyoruz. Artık Mekke’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının bilincindeyiz. Bu yeni dinin Rabb’in tekliğinden , kadın haklarına, kölelikten ekonomik eşitsizliklere, Mekke’nin hatta insanlığın düçar olduğu meselelere getirdiği eleştirilerin Mekke’nin aristokrat zümresince hoş karşılanmayacağı aşikar. Öte yandan ekonomistlerin tek Allah’a çağıran bu yeni dinin Mekke’deki zenginliğin ve ticaretin temelini, putlara dayanan din turizmini tehdit edeceği ve dengeleri bozacağı yönündeki açıklamaları da gerginliği tırmandıracak gibi. Henüz Darun’Nedve’den durumla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken Yüce Allah’ın Hz. Peygamber (a.s.)’a gönderdiği kutlu çağrı şimdiden bir çok insanın gönlünü feth etmiş durumda.

CEVAP VER