Siyer Gazetesi yayın kurulu çeşitli ziyaretler gerçekleştirerek projelerini anlattılar.“Hz. Peygamber (a.s.), döneminde Mekke’de bir gazete çıksaydı nasıl olurdu? “ sorusuna cevap aramak üzere Allah Resulünün getirdiği vahyi ilkelerin indiği ortamı nasıl dönüştürdüğünü daha iyi anlama gayretiyle yola çıkan Siyer Gazetesi yayın kurulu gerçekleştirdiği bir dizi resmi ziyaretle projeleri tanıttılar.

Bu çerçevede Başakşehir Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz ve Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin’i ziyaret eden öğrenciler hem gazetelerini tanıtma hem de büyükleriyle sohbet etme imkanına kavuştular.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Yılmaz sadece sınavlara ve notlara odaklı bir eğitim anlayışının gerçek bir eğitim anlamına gelmediğini belirterek öğrencilerin kültürel ve sosyal alanlarda kendini ifade edebileceği projelerin öneminden bahsetti ve Siyer Gazetesinin bu açıdan örnek bir çalışma olduğunun altını çizdi. (TARİH: 16 Aralık 2015)IMG_3399 IMG_3397

İlçe Kaymakamımız Kazım Tekin , projenin başlangıç öyküsü ve hazırlanış aşamaları ile ilgili öğrencilerden bilgi aldı ayrıca öğrencilerin gelecekte sahip olmak istedikleri meslekler ile ilgili fikirlerini sordu ve bu konuda öğrencilerimize rehberlik edecek tavsiyelerde bulundu. (21 Aralık 2015)IMG_3476IMG_3473

Siyer Gazetesi Yayın Kurulu Başakşehir Müftülüğüne de bir ziyarette bulunarak İlçe Müftümüz Remzi Pehlivan’a gazetenin amacından bahsetti. Müftü Remzi Pehlivan öğrencilerin bu genç yaşta yoğun bir emek gerektiren böyle bir çalışma yapmalarından duyduğu memnuniyeti belirterek Allah Resulünün örnek hayatını çağımıza anlatmanın önemi üzerinde durdu. Siyer Gazetesi’nin bu ulvi amaçla yola çıkmış güzel ve özgün bir proje olduğunu belirtti. (22 Aralık 2015)

IMG_3479

Siyer Gazetesi yayın Kurulu İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız’ı da ziyaret ederek gazetenin amacı ve yayın politikası hakkında bilgi verdi. Muammer Yıldız öğrencilerimizle yakından ilgilenerek onlardan gazetenin yayın aşamaları ile ilgili bilgi aldı. Ayrıca Milli Eğitim sistemine dair öğrencilerin fikir ve taleplerini de sordu. Ardından öğrencilerimize Siyer Gazetesi’nin amacı ile de matuf siyer edebiyatına ait birer kitap hediye etti. (24 Aralık 2015)
IMG_3580 IMG_3533IMG_3579Untitled

Siyer Gazetesi ekibi İl Milli Eğitim’de Projeler Müdürlüğü, Ar-Ge Birimi , Dergiler Birimi , Din Eğitimi Müdürlüğü vb. birçok birimle de temaslarda bulundu. Öğrencileri özellikle mutlu eden bir gelişme gazetemizin, Yayın kurulunun ziyaretinden önce Milli Eğitim Camiasından bir çok kişiye ulaşmış olmasıydı. Bu açıdan öğrencilerimiz pek çok sohbetimizde gazetedeki haberlerin içeriği ile ilgili oldukça faydalı fikir teatileri gerçekleştirme imkanı buldu.
IMG_3599IMG_3607IMG_3624IMG_3662IMG_3666

Sağlıcakla kalın!

CEVAP VER